Elon Musk se připojil k zákazu robotů zabijáků

Elon Musk se připojil k zákazu robotů zabijáků

Elon Musk se připojuje k více než 100 technologickým šéfům, kteří požadují zákaz zabijáckých robotů
V otevřeném dopise do OSN skupina 116 specialistů na roboty – včetně Elona Muska Tesla a Mustafa Suleyman- Google – vyzvala organizaci, aby podnikla kroky proti „teroristickým zbraním“.
„Nemusíme dlouho jednat. Až bude Pandořina skříňka otevřena, bude těžké ji uzavřít,“ řekli v dopise.
Skupina OSN se měla v pondělí sejít, aby diskutovala o autonomních zbraních, včetně dronů, automatizovaných kulometů a tanků, ale schůzka byla odložena až do listopadu.

https://en.wikipedia.org/wiki/Campaign_to_Stop_Killer_Robots

Zbytek článku v originálu  

SPAM!!! Secret.ɢoogle.com You are invited! Enter only with this ticket URL. Copy it. Vote for Trump!

Jak postupovat při odstranění SPAMU z Google Analytics

Jestli chcete zablokovat spam v Google Analytics, vytvořte filtr:

 1. Jděte do „SPRÁVCE“
 2. Vyberte ÚČET (klikněte na „Všechny filtry“) nebo ZOBRAZENÍ (klikněte na „Filtry“)
 3. Klikněte na „+ PŘIDAT FILTER“
 4. Vyplňte název filtru (např. „Language spam“)
 5. Vyberte Typ filtru „Vlastní“
 6. Klikněte na „Vyloučit“
 7. Vyberte Pole filtru „Nastavení jazyka“
 8. Do „Vzor filtru“ napište jazyk „Secret.ɢoogle.com You are invited! Enter only with this ticket URL. Copy it. Vote for Trump! „
 9. Zvolený filtr můžete ověřit kliknutím na „Ověřit tento filtr“
 10. Uložte filtr

Chcete-li podezřelé zdroje vyloučit z reportu, držte se následujících kroků:

 1. Jděte do „VLASTNÍ PŘEHLEDY“
 2. Klikněte na „+ Nový vlastní přehled“
 3. Vyplňte název přehledu a název karty přehledu
 4. Vyberte Typ „Obyčejná tabulka“
 5. Přidejte Dimenze (např. „Zdroj / médium“ a „Jazyk“) a Metriky (např. „Zobrazení stránky“)
 6. V poli Filtry klikněte na „+ přidat filtr“ a zvolte „Zdroj“ s přesnou shodou (např. „Bezlimitko.xyz“)
 7. „Zahrnutí“ změňte na „Vyloučit“
 8. Zvolte zobrazení a uložte filtr
Jak vypnout funkci posílání dat ve Windows 10

Jak vypnout funkci posílání dat ve Windows 10

Článek se týká těch, co si dlouho očekávané Windows 10 již nainstalovali, a nestihli si během nadšení z ostrých rozbalovacích oken a spousta dalších zlepšováků co nové Windows 10 přináší, zaznamenat informaci, která je pro soukromí uživatele celkem zásadní.

Jak tedy funkce pro sběr informací vypnout, když jsem to nestihl při aktualizaci?

Přes tlačítko START se dostaňte na NASTAVENÍ, dále na kolonku SOUKROMÍ a postupně projeďte a důkladně si přečtěte, které funkce potřebujete na práci, a které by Vám mohli uškodit.

w10

 

Postup je celkem jednoduchý, nicméně věříme, že to některým z Vás pomůže.

Responzivní web? Ano !

Responzivní web? Ano !

Pokud jste se někdy předtím rozhodovali, zda mít či nemít responzivní web, zdá se, že Google již rozhodl. Změna by měla přijít 21. dubna 2015, kdy bude na mobilních zařízeních a tabletech upřednostňovat právě ty weby, které jsou responzivní a tzv. mobile-frendly. Změna bude mít vliv na mobilní vyhledávání ve všech jazycích po celém světě, a měla by mít významný dopad na našich výsledcích vyhledávání. Uživatelé jsou tak nasměřováni k relevantním a kvalitnějším výsledkům vyhledávání, které jsou optimalizovány pro jejich zařízení. Tento poměrně logický krok přichází v době, kdy počet mobilních zařízení stoupá a je možná otázkou času, kdy se poměr stolních počítačů k mobilním zařízení obrátí.

Nevíte, zda je váš web responzivní? Zkontrolujte si na Google testu ZDE.

NB verze mobilní verze

Provozovat E-shop v zahraničí?

Provozovat E-shop v zahraničí?

Celkem pěkný e-book na toto téma vypracovala společnost Oxy online.

 

Eshopy bez hranic

 

Pro někoho by tyto informace mohly být zajímavé. Pokud je Vám český píseček malý a přemýšlíte kam expandovat, mrkněte na tyto informace.

On to říká a my to chceme. Síťová neutralita

On to říká a my to chceme. Síťová neutralita

Barrack Obama chce prý síťovou neutralitu

více článek zde

https://technet.idnes.cz/usa-obama-net-neutrality-0x1-/sw_internet.aspx?c=A141110_191328_sw_internet_pka

 

 

Více o síťové neutralitě např zde https://www.videacesky.cz/ostatni-zabavna-videa/last-week-tonight-s-johnem-oliverem-sitova-neutralita

https://www.lupa.cz/clanky/sitova-neutralita/

https://www.savetheinternet.com/net-neutrality-what-you-need-know-now

https://technet.idnes.cz/platba-za-data-operatorum-0yq-/sw_internet.aspx?c=A140425_163416_sw_internet_vse

 

provozování sítě, jež by mělo splňovat následující tři požadavky:

 • Nediskriminovat – všechny pakety musí být sítí zpracovávány stejně. Všechny bity jsou si rovny (a žádné si nejsou rovnější).
 • Propojovat – síť musí mít právo propojit se s libovolným jiným operátorem a vyměňovat si s ním provoz za rozumných podmínek.
 • Umožnit přístup – každý koncový uživatel musí mít možnost propojit se s libovolným dalším koncovým uživatelem.

 

https://www.youtube.com/watch?v=uKcjQPVwfDk#t=13

 https://www.whitehouse.gov/net-neutrality

 

Maďaři ustoupili pod nátlakem hromadných protestů a demonstrací zdanění internetových dat.

https://www.theverge.com/2014/10/31/7136785/hungary-drops-internet-tax-plan-after-protests

The President’s Statement

An open Internet is essential to the American economy, and increasingly to our very way of life. By lowering the cost of launching a new idea, igniting new political movements, and bringing communities closer together, it has been one of the most significant democratizing influences the world has ever known.

“Net neutrality” has been built into the fabric of the Internet since its creation — but it is also a principle that we cannot take for granted. We cannot allow Internet service providers (ISPs) to restrict the best access or to pick winners and losers in the online marketplace for services and ideas. That is why today, I am asking the Federal Communications Commission (FCC) to answer the call of almost 4 million public comments, and implement the strongest possible rules to protect net neutrality.

When I was a candidate for this office, I made clear my commitment to a free and open Internet, and my commitment remains as strong as ever. Four years ago, the FCC tried to implement rules that would protect net neutrality with little to no impact on the telecommunications companies that make important investments in our economy. After the rules were challenged, the court reviewing the rules agreed with the FCC that net neutrality was essential for preserving an environment that encourages new investment in the network, new online services and content, and everything else that makes up the Internet as we now know it. Unfortunately, the court ultimately struck down the rules — not because it disagreed with the need to protect net neutrality, but because it believed the FCC had taken the wrong legal approach.

The FCC is an independent agency, and ultimately this decision is theirs alone. I believe the FCC should create a new set of rules protecting net neutrality and ensuring that neither the cable company nor the phone company will be able to act as a gatekeeper, restricting what you can do or see online. The rules I am asking for are simple, common-sense steps that reflect the Internet you and I use every day, and that some ISPs already observe. These bright-line rules include:

 • No blocking. If a consumer requests access to a website or service, and the content is legal, your ISP should not be permitted to block it. That way, every player — not just those commercially affiliated with an ISP — gets a fair shot at your business.
 • No throttling. Nor should ISPs be able to intentionally slow down some content or speed up others — through a process often called “throttling” — based on the type of service or your ISP’s preferences.
 • Increased transparency. The connection between consumers and ISPs — the so-called “last mile” — is not the only place some sites might get special treatment. So, I am also asking the FCC to make full use of the transparency authorities the court recently upheld, and if necessary to apply net neutrality rules to points of interconnection between the ISP and the rest of the Internet.
 • No paid prioritization. Simply put: No service should be stuck in a “slow lane” because it does not pay a fee. That kind of gatekeeping would undermine the level playing field essential to the Internet’s growth. So, as I have before, I am asking for an explicit ban on paid prioritization and any other restriction that has a similar effect.

If carefully designed, these rules should not create any undue burden for ISPs, and can have clear, monitored exceptions for reasonable network management and for specialized services such as dedicated, mission-critical networks serving a hospital. But combined, these rules mean everything for preserving the Internet’s openness.

The rules also have to reflect the way people use the Internet today, which increasingly means on a mobile device. I believe the FCC should make these rules fully applicable to mobile broadband as well, while recognizing the special challenges that come with managing wireless networks.

To be current, these rules must also build on the lessons of the past. For almost a century, our law has recognized that companies who connect you to the world have special obligations not to exploit the monopoly they enjoy over access in and out of your home or business. That is why a phone call from a customer of one phone company can reliably reach a customer of a different one, and why you will not be penalized solely for calling someone who is using another provider. It is common sense that the same philosophy should guide any service that is based on the transmission of information — whether a phone call, or a packet of data.

So the time has come for the FCC to recognize that broadband service is of the same importance and must carry the same obligations as so many of the other vital services do. To do that, I believe the FCC should reclassify consumer broadband service under Title II of the Telecommunications Act — while at the same time forbearing from rate regulation and other provisions less relevant to broadband services. This is a basic acknowledgment of the services ISPs provide to American homes and businesses, and the straightforward obligations necessary to ensure the network works for everyone — not just one or two companies.

Investment in wired and wireless networks has supported jobs and made America the center of a vibrant ecosystem of digital devices, apps, and platforms that fuel growth and expand opportunity. Importantly, network investment remained strong under the previous net neutrality regime, before it was struck down by the court; in fact, the court agreed that protecting net neutrality helps foster more investment and innovation. If the FCC appropriately forbears from the Title II regulations that are not needed to implement the principles above — principles that most ISPs have followed for years — it will help ensure new rules are consistent with incentives for further investment in the infrastructure of the Internet.

The Internet has been one of the greatest gifts our economy — and our society — has ever known. The FCC was chartered to promote competition, innovation, and investment in our networks. In service of that mission, there is no higher calling than protecting an open, accessible, and free Internet. I thank the Commissioners for having served this cause with distinction and integrity, and I respectfully ask them to adopt the policies I have outlined here, to preserve this technology’s promise for today, and future generations to come.

 

https://www.youtube.com/watch?v=NAxMyTwmu_M

https://www.fcc.gov/

Hudba zdarma ke stažení – jaromír Nohavica

Jaromír Nohavica je náš oblíbený zpěvák a textař. Svého času uvolnil volně ke stažení CD s názvem Pražská Pálená. Tak máte možnost celé cdé si pustit ZDE

https://www.youtube.com/watch?v=-grYQ-JOXew

Případně lze stáhnout jednotlivé skladby přímo ze stánek jaromíra Nohavicy

Hromadná úprava fotek

Hromadná úprava fotek

Potřeboval jsem program na automatickou úpravu více fotek, konkrétně změnu velikosti.

Photoshop měl ale problém s uspořádáním fotek ve složkách, překonvertoval mi jen fotky, které byly mimo složky. Než bych začal laborovat se strukturou adresářů, řekl jsem si, že se podívám na nějaké dostupné prográmky.

Již mnoho lidí muselo řešit podobnou věc.

 

Našel tento jednoduchý prográmek zdarma.

John’s Image Converter

Chcete rychle zmenšit fotku a poslat jí emailem. Nebo vzít celý adresář fotek z dovolené a všechny je zmenšit najednou? Pak je tu Johnův obrázkový  converter:)

Co se hlavní funkčnosti týče, můžete upravit jednotlivou fotku, přenastavit libovolně její rozměry. Zde by se jistě hodilo, případně další nastavení podle velikost…

 

Dále vybrat výstupní formát jpg, gif, bmp, png, tiff, wmf a případně nastavit rotaci

jc4

 

Můžete upravit hromadně celou složku

jc23

 

 

A nebo vytvořit montáž/koláž

jc

Program mi fungoval i pod Win 8.1